Pomáháme Dutchovi

Zde je příběh chovného australského ovčákovi jménem Dutch (v PP se jmenuje  Farley Helfra Medvědí tlapa, narodil se 6. 5.  2013).

25. srpna 2018: Ztratil se

Vše začalo v neděli 26. srpna zoufalou výzvou na internetu: Moc prosíme o pomoc při hledání našeho psa Dutche, jde o chovného Australského ovčáka, kterého nám ukradli z uzavřeného kotce v Dobřanech – v noci z 25. na 26. 8. Je to moc hodný pes, velice kontaktní k lidem. Kdyby ho někdo viděl nebo měl o něm nějaké informace, ať nás kontaktuje… Velice nám chybí. Děkuji všem za pomoc a za sdílení, Helena.

Výzva oblétla internet vč. FB a pejska se povedlo najít už za 3 dny!

29. srpna: Našel se – živý, ale těžce zraněný

Ve středu 29. srpna se našel v Dobřanech u nádraží. Jenže byl velmi těžce zraněný – nemohl se hýbat, měl mnohačetné zlomeniny kostí v těle (mj. přeražené zadní nohy, zlomeninu pánve a stydké kosti…) a plakal bolestí. Okamžitě musel absolvovat několikahodinovou náročnou operaci.

Kdo psa ukradl, nebo jen tak pro zábavu(?) z kotce vypustil, se zatím neví. Dutch samozřejmě sám říct nedokáže, co se mu stalo, takže zatím ani není jasné, co mu způsobilo tak rozsáhlá zranění. Srazilo ho auto? Nebo ho někdo krutě zmlátil (tyčí)…?

Majitelka samozřejmě celou věc nahlásila na policii v Dobřanech a dle mluvčí policie se tímto případem policisté intenzivně zabývají a po možném pachateli pátrají.

30. srpna

Dutch odpočívá po mnohahodinové operaci – stehenní kost má vyspravenou železem a šrouby, protože byla na zlomena na několika místech. Lékaři zvažují resekci hlavice stehenní kosti a implantát.
Denně musí na fyzioterapii a magnetoterapii a čeká ho léčba ještě několik měsíců. Chodit sice bude, ale nejspíš už pořád bude kulhat a nikdy už nebude pohyblivý, jak býval…

Paní majitelka tedy znovu prosí naše čtenáře o pomoc, chtěla by zjistit, kdo Dutche vzal či vypustil, proč to udělal i co chudák pes musel prožít.

Více viz také článek  zde

 31. srpna

Aktuální stav Dutche: zlomenina pánve, stydké kosti, několikanásobná velmi komplikovaná zlomenina stehenní kosti, první náročné operace má za sebou, šrouby, železa, prý se bude v kloubu rozvíjet artróza. Bohužel kvůli poškození se musí promyslet, jak se bude pokračovat z důvodu implantátu stehen. kloubu… Každý den ráno jezdí na kapačky a večer domů, je pod silnými sedativy a na opiu…

1. září: Vyhlášena sbírka

Opět návštěva veteriny a prognóza po poradě s dalším veterinářem – po zhojení stehenní zlomeniny se musí dát dohromady zlámaná kyčel a pak kyčelní kloub. Bohužel otoky už má tak velké, že hrozí nekróza

Léčení si vyžádá spoustu nervů, času i peněz. S tím posledním můžeme společně s vámi pomoci.  Náš azyl proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc s financováním nákladných operací.

Peníze pro něj sbíráme na TRANSPARENTNÍM ÚČTU naší oficiální veřejné sbírky: číslo 7006200611 / 2010 (Fio Banka). Při platbě prosím uveďte variabilní symbol 777 a do poznámky: DUTCH. Stav sbírky si můžete kdykoliv online zkontrolovat přímo zde.

Veškeré peníze tato vybrané půjdou VÝLUČNĚ na pomoc Dutchovi – a to bezhotovostně na základě faktur od veterináře! Pokud by náhodou v budoucnu (celá akce je na dlouho) nějaké peníze zbyly, budou po poradě s majitelkou Dutche poskynuty na jiný případ pejska v nouzi!

pondělí 3. září

Vyšel článek v Blesku 

Dutch byl opět na veterině (fotka od majitelky)

V pondělí 3. září byl Dutch opět na veterině (foto Helena Potančoková, majitelka)

4. září

První uhrazená faktura za léčbu Dutche (4. 9. 2018)

Platíme první fakturu – dárci poslali tolik peněz, že jsme mohli první fakturu uhradit ihned a celou!!! Celkem zatím ošetření stálo 30 tisíc, ale majitelka psa už koncem srpna na veterině uhradila 10 tisíc, takže dnes jsme mohli poslat 20 tisíc na veterinu (viz faktura) . Zůstává tam skoro 18 tis., ale léčba ještě nekončí, takže všem MOC děkujeme  a budeme vás zase samozřejmě informovat.

Pan doktor nám k tomu ještě dnes napsal: 
“Pacienta jsme ošetřili s masivním traumatem stehna a pánve. Dutchovi se daří dobře a hezky se hojí. Majitelka poctivě rehabilituje a stará se o něho. Je fajn, že se najdou lidé kteří chtějí pomoci.”