X. Miss Kočka 2022

Miss Kočka je unikátní výstava koček bez ohledu na jejich původ (určená zejména domácím „mickám“, pro něž se výstavy nepořádají).

Letošní už 10. ročník se koná v neděli 8. května v KC Zahrada
na Pražském Chodově.

Historicky první Miss Kočka se konala v roce 2003, a to v neděli 19. října
v KC Zahrada v Praze 11 – byla to i první velká akce pro veřejnost v nově otevřeném KC Zahrada. Výstavy se zúčastnilo přes 110 koček z celé republiky (vč. 50 z útulku), které si přišlo prohlédnout přes tisíc lidí(!).V anketě návštěvníků zvítězil dvouletý dlouhosrstý obr jménem Goráč (z Prahy 4).

Přímo na akci se povedlo umístit 27 koček, vybrat 20 tis. Kč a hromady kočičích konzerv pro útulkové kočičky.

Součástí je vždy Umisťovací výstava koček z útulku.

Ačkoliv se soutěž koná už od r. 2003, nebyla každoročně, a tak zatím proběhlo „jen“ 9 ročníků. Ten letošní je tedy jubilejní 10. a jistě bude stát za to!

Akce se koná pod heslem:
Máte doma nejkrásnější kočku?
DOKAŽTE TO!!!

Účastnit se může jakákoliv domácí micka, stejně jako krasavice/krasavec s dlouhatánským rodokmenem. Je to vlastně taková „voříškiáda“, ale pro kočičky. Nebude se zkoumat urozený původ, nýbrž kočičí šmrnc, sympatie a krása.

Vítěze vybere VIP porota složená ze známých kočkomilů (letos v ní bohužel poprvé nezasedne zpěvačka Eva Pilarová, která vždy bývala předsedkyní poroty. Stejně jako se budeme muset obejít bez Zdeňka Srstky…).

Svou kočičku si můžete nechat posoudit i u profesionálních rozhodčích – odbornou „sekci“ opět povede Lena Venclíková, uznávaná chovatelka burmill a posuzovatelka (vč. světových výstav).

Absolutního vítěze vyberou přímo návštěvníci akce pomocí hlasovacích lístků.

Jak se přihlásit?

Snadno na email: akce@misskocka.cz, nebo vyplňte ONLINE PŘIHLÁŠKU PŘÍMO ZDE.

Akci pořádá spolek Kočičí a psí azyl a veškerý výnos půjde právě na pomoc opuštěným a týraným kočičkám.

Veškeré informace najdete na www.misskocka.cz