VELKÁ KVĚTNOVÁ VOŘÍŠKIÁDA aneb I. Rekord Sraz Voříšků

Unikátní a největší sraz voříšků se letos koná úplně poprvé v ČR, a to přímo v naší Praze 13! Majitelé milovníci a přátelé voříšků všech velikostí a barev se sejdou v sobotu 28. května 2022 na krásném osvědčeném místě – v Centrálním parku Lužiny v Praze 13, jen kousek od stanice metra Lužiny.

Akce je určena široké veřejnosti z řad majitelů psů. Inspirovali jsme se vlastní největší akcí – Rekord Bull Srazem, který úspěšně pořádáme v Praze už od r. 2014 a pokaždé jsme dosáhli nového českého rekordu.

Jak to bude probíhat?

Od 12 do 17 hodin jsou písemně registrováni příchozí psi a fenky, kteří se akce zúčastní. Vítáni jsou úplně všichni pejsci, a nejvíc samozřejmě kříženci. Na vše průběžně dohlíží zástupce agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů.

Každou hodinu proběhne hromadné focení všech přítomných u pódia, na němž bude po celou dobu zábavný program, připravený zkušeným týmem.

Konečný počet zúčastněných pejsků bude zapsán do České knihy rekordů – a jelikož to bude první akce svého druhu, je zápis do České knihy rekordů předem jistý.

Na akci není povoleno volné pobíhání psů, povinné je mít psa na vodítku (je vždy striktně vyžadováno!) – v zájmu klidného a bezproblémového průběhu akce.

Smyslem akce je především osvěta správného přístupu a péče o psy ve městě. Významný je i charitativní dopad celé akce – pořádá to přímo Kočičí a psí azyl, který provozuje a podporuje útulky po celé ČR, na místě budou i další přizvané psí útulky, probíhá tam materiální sbírka věcí pro ně apod.

Dárky pro útulkáčky

Přímo na akci se také budou sbírat dárky pro pejsky v péči útulků – několik jich bude přímo na akci přítomno. Návštěvníci jim tedy mohou donést něco dobrého na zub, hračku či další potřeby, které třeba už doma nepotřebují… Útulkáči budou mít radost!

Skvělé dárky pro všechny

Každý účastník se může těšit na zajímavé dárky od sponzorů akce (vzorky krmení, slevové kupóny apod.) – díky laskavé podpoře MČ Praha 13 mají všichni účast zcela zdarma!

Na místě budou zdarma i nejrůznější poradny pro pejskaře – o zdraví, kondici atd. Během srazu jsou všem návštěvníkům k dispozici prodejní a prezentační stánky partnerů (s krmením, chovat. potřebami, hračkami, pamlsky atd.). Na místě je zajištěno i pestré občerstvení pro psy i jejich páníčky…

Akci pořádá Kočičí a psí azyl, z.s. za významné podpory MČ Praha 13.

MŮŽOU PŘIJÍT KUPÍROVANÍ PSI?

Dle oficiálního stanoviska z Ministerstva zemědělství se mohou srazu zúčastnit a být zapsaní do rekordu, jen se nesmějí zúčastnit případných doprovodných soutěží.

I. REKORD SRAZ VOŘÍŠKŮ:
28. května 2022
Centrální park Lužiny
od 12:00 18:00 hod.

Vše o akci najdete na: www.vorisci.cz

Kateřina Kašparová, pořadatelka akce